Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejslavnější kůň v drezůře

slavní koně na příklad: 13. května. Přikládáme ROZPIS a budeme se těšit na Vaši účast!

7.4.2012 - proběhl další HENGSTENSHOW našeho plemeníka Dark President:

van-uytert-hengtstenshov-7.4.2012.jpg

 

  Dark President

   s jezdkyní

  Marieke van der Putten

 

 

 


Video:

 

31.3.2012 - Byli jsme se podívat v Holandsku na HENGSTENSHOW - přehlídce hřebců - v areálu "van Uytert" kde měl vystoupení i náš Dark President. V současné době je ježděn jezdkyní Marieke van der Putten, která je osobní jezdkyně koní Edwarda Gala (jezdí všechny jeho špičkové koně včetně hřebce Jack Sparrow - Edwardova naděje na OH Rio 2016 - a dříve jezdila i Totilase). Našeho Dark Presidenta nádherně předvedla spolu s takovými špičkami jako je např. Vivaldi s Hans Peter Minderhoud, Amazing Star s Theo Hanzon nebo Charmeur s Emmelie Scholtens. van-uytert-maart-2012.jpg

Dark President (Wynton x G. Ramiro Z x Pion) - uznaný pro plemennou knihu KWPN a Oldenburg

van-uytert-maart-2012---01.jpg

 

 

 

 

Před publikem 3500 osob, za doprovodu hlasité hudby, potlesku diváků a všeobecného nadšení se náš mladý a nadějný hřebec předvedl dokonale a upoutal chovatele svým pohybem, exteriérem i charakterem!

 

 

 

 

 

6.3.2012: Nový, velmi spolehlivý kontakt pro parkurové koně!
Mohu Vám dohodnout návštěvu profesionální a prestižní stáje v Holandsku, která se specializuje na parkurové koně. Tato stáj provádí selekci mladých koní, od hříběte do tří let na kvalitu, zdravotní stav a původ. Vybrané koně zde pak ve třech letech obsedají a poté připravují na závody. Mohou tudíž nabídnout koně od hříběte, přes remonty a mladé koně, až po mezinárodní skokany té nejvyšší úrovně. Hledáte-li opravdu kvalitního, talentovaného, profesionálně ježděného a zdravého parkurového koně s dobrým původem, neváhejte mě kontaktovat!

24.2.2012 bylo publikováno profesionální video Dark Presidenta.

19.2.2012: Náš KWPN plemeník Dark President (uznaný pro PK KWPN a Oldenburg) se nádherně předvedl na své první Hengstenshow v Německé obci Vechta. Již nyní je o něj velký zájem nejen v Holandsku a v Německu, ale i v dalších Evropských státech, v USA a v Kanadě. 

dark-president-vechta-2012.jpg

17.2.2012: Chcete někdo koně s nálepkou „de Jeu“? Drezurní světová jednička Edward Gal má ve stáji rovnou tři: Sisther de Jeu, Asther de Jeu a Ché de Jeu. Naše přítelkyně - majitelka / chovatelka těchto koní, v Holandsku velmi známá a vážená paní Emmy de Jeu – očekává letos rovnou 12 špičkových hříbat. A nemůže si je přeci všechny nechat! Máte-li zájem, zařídím Vám návštěvu v hříbárně paní Emmy de Jeu. Sama Emmy de Jeu ještě nemá "svého" koně v České Republice - kdo bude první???
sisther-de-jeu-04.jpg

Současná "jednička" Edwarda Gala - nejlepšího jezdce na světě - Sisther de Jeu (Gribaldi x Amor). Chovatel van Helvoirt (viz Jezdectví únor 2012), majitelé Emmy de Jeu a fa Moorland (bývalý majitel a sponzor Totilase).

Vskutku "dobrá společnost".

 16.2.2012: Založila jsem novou složku: „PRODEJ Hříbata“. Občas mi někteří chovatelé nabízí kvalitní hříbátka za velmi rozumný peníz, budu je sem postupně přidávat. Pokud by někdo měl zájem o kvalitní hříbě z Holandska, neváhejte mě kontaktovat s Vašimi požadavky!

13.2.2012: dnešní tisková zpráva, která se objevila ve všech důležitých médiích v Holandsku. Přestože jsme spolumajiteli tohoto hřebce již přes rok, z taktických důvodů jsme tuto zprávu "pustili do světa" až nyní (překlad do češtiny):
Dark President –prodaný podíl

13/02/2012 15:15

KWPN a Oldenburg uznaný hřebec Dark President (Wynton x Ramiro) ze stáje President Dressage Stables v obci Stad aan het Haringvliet je z poloviny prodaný. Nová spolumajitelka je Klára Boháčková z České Republiky.

Boháčková je aktivní v České Republice a snaží se tam vylepšit chov drezurních koní. Mimo Dark Presidenta zakoupila před dvěmi lety prostřednictvím President Dressage Stables KWPN-hřebce Tapio (Shamane x Sultan), chovatel W. van Arkel z Dronten a D. Pigmans-Schouten z Bemmel. Tento hřebec byl vloni uznaný pro plemennou knihu Českého teplokrevníka. Dark President zůstane v Holandsku a bude se profilovat ve sportu. Momentálně je ustájen u firmy Holstud v obci Harskamp aby jeho semeno mohlo být exportováno.

1.2.-4.2.2012 : Den Bosch Holandsko - 4 dny - předvýběr plemenných hřebců, soutěže plemenných hřebců, drezurní ukázky, vyhlášení koně roku, aukce KSS a mnoho dalších: 

den-bosch-3.2.2012.jpg

Náš Dark President se zde velmi hezky předvedl a nadšení bylo nejen ze strany KWPN, ale i z PK Oldenburg, která ho též zapsala jako plemeníka. Jeho hříbátka mohou být tedy zapsána buď u KWPN nebo u Oldenburger Verband.

Tak to vypadalo: http://www.youtube.com/watch?v=ZVZ0QgTcFoE

3.2.2012

143126663_5_uk_g-01.jpg

Plemenný hřebec Esprit Royal bude k mání nejen přirozenou plemenitbou, ale k dispozici jsou také zmrazené dávky. Hřebec je odebraný, má velmi kvalitní a živé semeno (po rozmrazení) – vynikající oplodňovací schopnost.
 

 

 

 

 

 

30.11.2011 - Sir Tapio byl dnes zveřejněn i s fotografií na webových stránkách plemenné knihy KWPN.

kwpn-perspericht-02.jpg

KWPN zmiňuje uchovnění Tapia pro plemennou knihu    ČT, jeho sportovní výkonnost, jeho původ a kdo je jeho chovatel. Dále se rozepisuje o uznání do chovu hřebce Kodex Royal před třemi lety a jeho sportovní výkonnost.Vše s odkazem na tyto webové stránky což se celkem odrazilo na návštěvnosti.


 

  23.11.2011
- Dnes máme skutečně co oslavovat! Náš hřebec Dark Boy BYL VYBRÁN JAKO PLEMENÍK PRO KWPN!!! Náš dlouholetý sen se nám konečně splnil! Na začátku bylo několik set hřebců a 3 kola, do 50-denního testu nastoupilo 17 hřebců a závěrečný test dokončilo 5 drezurních a 4 skokoví hřebci. Na rozdíl od ostatních plemenných knih je KWPN opravdu nejpřísnější a vybere v malém počtu jen ty nejlepší z nejlepších jedinců. Dark Boy se od teď bude jmenovat Dark President a v testu skončil s konečnou známkou 81,5 na celkovém třetím místě.  V případě zájmu o připouštění Vaší klisny tímto hřebcem mě neváhejte kontaktovat!

Více informací o tomto hřebci a vysvědčení z 50-denního testu naleznete ve fotogalerii v rubrice "NAŠI KONĚ".

dark-boy-standa.jpg    Dark President, KWPN
    Nar. 2008, KVH 1,67
    Původ Wynton x G. Ramiro Z. 
    Uznán pro PK KWPN

 

 

 

 

 

5.11.2011 - V Brně na předvýběru hřebců do plemenné knihy ČT byl náš Sir Tapio vybrán! Komise ho jednomyslně uznala, jako jediného z přihlášených starších hřebců.

05a.jpg

  Sir Tapio, KWPN,
  nar. 2000, KVH 1,74
  původ Shamane x Sultan
  uznán pro PK ČT
 

 

 

 

 

 

30.10.2011 - Nejnovější zprávy z 50-denního testu pro KWPN plemeníky: dnes "vyhodili" dva ze sedmi posledních KWPN hřebců z testu. Náš Dark Boy se zatím ještě "drží" a KWPN komisaři jsou velmi pozitivní o jeho kvalitách. Uznání KWPN-plmeníka je  "výhra z loterie" nyní je tam již jen pět hřebců. Kéž by se Dark Boy udržel až do konce. Držte nám palečky!

30.10.2011 - Be Impressed dorazil na Vondrov!
Nakonec se rozhodlo jinak než bylo plánováno. Sice jsem koníka Be Impressed zakoupila za účelem dalšího prodeje - nakonec "přistál" na Vondrově jako můj další drezurní kůň. Jsem ráda, že dosud nebyl prodán a že si tohoto talentovaného, nadějného a milého koníka mohu sama užít.Je gumový, milý, nádherný. Už dlouho jsem nepracovala s remontou, ale na něj se velmi těším.

18.10.2011 - Grand Prix valach po Gribaldi v tichém prodeji!!! Pro vážného zájemce 13-letý valach, v Holandsku startuje v Grand Prix se ženou v sedle, KVH 1,72, velmi hodný a milý. V GP získává až 65%. Cena 75.000,- EUR.

17.10.2011 - včerejší poslední letošní závody byly i přes chladné počasí velmi zdařilé. Za náš klub Dressage Society Hluboká nad Vltavou o.s. se sešli všichni aktivní členové a podávali velmi hezké výkony. Pavlína Vávrová a Salon soutěž stupně S 63% a páté místo. Renata Strouhová a Nero soutěž stupně ST 63% a osmé místo, v T 61,6% a osmé místo, Michal Košťál a Nemo v ST 65% a třetí místo, v T 65% a druhé místo. Sir Tapio zvítězil v úloze stupně ST 66% a v úloze st. T byl třetí 65%.Kompletní výsledky ze všech pěti soutěží naleznete zde: výsledky 16.10.2011

knockie-afscheid-02a.jpg

Kodex Royal se slavnostně rozloučil se svou sportovní kariérou.

Další fotografie Kodexe i Tapia naleznete ve fotogalerii (složka "naši koně").

 

 

 

 

12.10.2011 - Předběžné startovní listiny na neděli 16.10.2011 na Vondrově:  ZDE

Po ukončení soutěže stupně L (cca po 12.hodině) proběhne slavnostní rozloučení se sportovní kariérou mého 19-letého hřebce Kodex Royal.

nahled17.jpg

 

 

Kodex Royal je k mání pro    plemenitbu, chodí do výběhu a na procházky a naplno si užívá života.

Přijďte se na něj v neděli podívat jak se hrdě rozloučí se sportem.

 

 

 

 

 

 

5.10.2011 - Náš tříletý hřebec Dark Boy dnes absolvoval poslední test pod sedlem a poslední vetcheck pro výběr KWPN plemeníků. Prošel si celou tou dlouhou cestou selekce a z několika set hřebců z ročníku 2008 prošlo již jen 7 hřebců do 50-denního testu a náš Dark Boy USPĚL!!! Držte nám palečky a 23.listopadu zazní konečný verdikt!

darkboy.jpg

  Dark Boy (Wynton x G.Ramiro Z.)

   v posledním testu dne 5.10.2011

 

 

 

 

 


28.9.2011 - Přenádherný, černočerný s neuvěřitelnými chody – to je Jack Sparrow. Tohoto koně zakoupila moje kamarádka Carolyn z Holandské President Dressage Stables pro Edwarda Gala. Jack Sparrow je 4-letý hřebec po Johnson z maminky po Wolkentanz II a už bydlí v Harskamp ve stáji Edwarda Gala. Edward říká o svém novém špičkovém koni: „Jsem nadšený, že takový prvotřídní kůň zkřížil moji cestu. Je to kůň, jak je vidím nejraději. Překrásný, velký, silný, inteligentní, neuvěřitelně pracovitý a navíc se umí skvěle hýbat. Velmi se těším na budoucnost s tímto fantastickým koněm. Jsem si jistý, že s tímto koněm světové třídy zažijeme spoustu krásných věcí.“. Jistěže se nabízí srovnání s Totilasem. Sám Edward je přesvědčený, že Jack Sparrow bude ještě lepší! Máme na co se těšit!

jack-sparrow.jpg

 

   Jack Sparrow

 

 

 

 

 

 

 

 

20.9.2011 - Neděle 18.9. byla ve znamení závodů. Sir Tapio na Přední Kopanině SG i IM-1 za necelých 62% a Be Impressed v Holandsku za 62,5% a krásné 4.místo.

bi-bavel-18-9-11-mi-draf-1--2-.jpg

   Be Impressed se moc snaží

 

 

 

 

 

 


31.8.2011 - Poslední drezurní závody letošní sezóny proběhnou na Vondrově v neděli 16.10.2011. Tímto Vás srdečně zveme, ať už jako jezdce, či jako diváky. Rozpis.

7.8.2011 - Kobylka Virginia z našeho chovu (dcera Pumarilly) obdržela v Holandsku od KWPN predikát KEUR. Nejprve dostala predikát SPORT za sportovní výkonnost, poté STER za exteriér a teď získala dokonce i KEUR, což je nejvyšší možný predikát pro klisny v jejím věku. Máme obrovskou radost! Další možný a vůbec nejvyšší predikát je PREFERENT, který KWPN uděluje na základě sportovní výkonosti a exteriéru potomků.  

4.8.2011 - Náš Be Impressed již tak výrazně postoupil v tréninku, že jsme se rozhodli nabídnout ho případným zájemcům k prodeji již nyní. Zatím ho nebudeme aktivně nabízet, ale pokud se najde kdo by ocenil jeho charakter a drezurní potenciál a nabídne mu skvělý a láskyplný domov - můžeme se dohodnout .

18.7.2011 - Tapiova premiéra minulý víkend na MČR 2011 se bohužel příliš nezdařila. Hned v prvním kole si před první piruetou přehodil jazyk přes udido a tím se stal téměř neovladatelný, úlohu jsme sice "nějak" dokončili ale pochopitelně to za nic nestálo. Teď už máme nové pákové udidlo a pilně trénujeme dál - nevzdáváme se:-). Jelikož Tapio chodí drezury stupně ST a T teprve od května, bleskově a suverénně si splnil kvalifikaci, má zatím ještě nárok na nějakou tu nepovedenou úlohu. Akorát škoda, že to byla právě ta mistrovská :-(. 

27.6.2011 - Včera byl Florencio prvně na závodech, šel úlohu stupně S. Každou chvíli vypadl ze soustředění protože na všech stranách byla spousta „bubáků“. Ale byl statečný a vybojoval 3. místo a 62,5%.

03.jpg

     Florencio - Borová

     26.6.2011

     úloha JD/2009

 

 

 

 

 

 

31.5.2011 - náš pětiletý Be Impressed startoval v neděli poprvé s Anitou v Holandské obci Hulten. Choval se vzorně, zašel velmi pěknou úlohu stupně S (naše L) za téměř 65% a 2.místo!    

25.5.2011 - máte šikovné dítě a potřebujete dobrého koníka pro kvalifikaci? Vím o nádherném plemenném pony hřebci, KVH 1,52m, 21 let, naprosto zdravý, rtg jen 1!  Ježděn dětmi, umí pasáž, série přeskoků 1/1, skvělý učitel, v Holandsku závodil malou rundu s velkými koňmi a stále se umisťuje. Tento koník se nesmí inzerovat, jedná se o "podpultové zboží", ale pokud máte vážný zájem o koně - učitele, určitě se mi ozvěte. Velmi rozumná cena.

16.5.2011 - víkendové závody na Vondrově se opravdu vydařily! V sobotním maratonu bylo 86 startů, ale jelikož jezdci byli naprosto disciplinovaní a ukáznění, všichni rozhodčí a funkcionáři velmi profesionální, časový harmonogram se dodržoval na minutu přesně! Vše se v pohodě zvládlo. V neděli panovala přes dopolední nepřízeň počasí mezi všemi výborná nálada a vzhledem k menšímu množství startů naprostá pohoda. Díky mnoha známým tvářím a stále stoupající úrovni koní i jezdců byly Vondrovské závody i pro diváky atraktivní podívanou. Výsledky všech soutěží včetně oblastního mistrovství naleznete zde: 

výsledky sobota     výsledky neděle    výsledky oblastní mistrovství

09.jpg

   Po závodech v Praze a v Plzni pokračoval Sir Tapio statečně na    Vondrově. Přestoze závodil třetí víkend po sobě a byl již značně unavený, ve všech soutěžích podával moc pěkné výkony:

Sobota ST 64,5% a 2 místo
               T   67% a 2. místo

Neděle ST 66% a 1. místo
               T   68% a 3 místo

              

 

 

 

 

 
12.5.2011 - již tento víkend proběhnou na Vondrově dvoudenní drezurní závody . Proběhne zde oblastní mistrovsví a otevřené soutěže od Z do T. Jen v sobotu máme přeplněná startovní pole, představí se 86 (!!!!) dvojic.
Předběžné startovní listinya seznam koní: Startovní listiny

7.5.2011 - V Plzni Sir Tapio zaválel. V úloze Sv. Jiří byl ještě hodně koukavý ale přesto 62,5% a druhé místo. V úloze stupně T šel již o poznání lépe za 64,8% a opět druhé místo!

01.jpg   08.jpg

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


6.5.2011 - Naše hříbátko Totilátko je již prodané. Nemohli jsme dále odolávat obrovskému tlaku a zájmu o tak fenomenálního koníka, takže jsme nakonec podlehli a rozhodli se Gigola prodat již nyní.  Až se odstaví, odcestuje do Francie.

2.5.2011 - Letošní závodní sezónu jsme zahájili na dvoudenních závodech 30.4. a 1.5. na Přední Kopanině. Sir Tapio ještě nemá téměř žádné závodní zkušenosti a v obtížnosti ST a T ještě nestartoval nikdy. Jeho premiéra však dopadla nad očekávání dobře. Jeho výkony se v každé úloze zlepšovaly . V sobotu SG 62% a 4. místo a IM-1 60,5% a 6. místo. V neděli SG 63% a 4. místo a dokonce IM-1 za 63% a 2. místo!
Také Michal Košťál startující za náš klub Dressage Society Hluboká nad Vltavou byl na Přední Kopanině velmi úspěšný. S „drezurním Norikem“ Nemo vybojoval v sobotu i v neděli druhé místo v SG! 

kopanina-1.5.2011---05.jpg

   

  Dressage Society
  Hluboká nad Vltavou
  po dekorování
  koně Nemo a Sir Tapio

 

 

 

 

 

kopanina-1.5.2011---02.jpg

   Sir Tapio mile překvapil !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


27.4.2011 - Florencio…. Který milovník drezury nezná tohoto úžasného hřebce? Florencio (Florestan x Weltmeyer) si dvakrát za sebou připsal mistrovství světa ve Verdenu na své jméno (vítěz 5-letých i 6-letých drezurních koní), pod svým holandským jezdcem Hans Peter Minderhoud. Florencio je uznaným plemeníkem pro devět plemenných knih (!) a sice KWPN, NRPS, Oldenburg, AES, SF, Hann., Westf., SWB a Bayern! Můj nový koník, Florencio III je jeho mladší plný bratr!!! Desetiletý valach, velmi talentovaný, charakterní, milý, zkrátka úžasný. Vlastnit takového koně je obrovská výzva a zodpovědnost. Ráda bych touto cestou poděkovala mému manželovi a Hance Vášáryové, bez nichž bych tohoto koně nikdy neměla! Budu se maximálně snažit Vás nezklamat!

Florencio se dnes poprvé zabydlel ve Vondrovských stájích a moc se mu tam líbí!

05.jpg

 

 

   Florencio III při vyzkoušení

 

 

 

 

 

26.4.2011 - Naše  "stádo" se opět rozrostlo o dalšího koníka. Be Impressed je 5-letý KWPN valach, krásný, černý, výborné, vyvážené a korektní chody a neuvěřitelný charakter. Dosud ho jezdila 14-letá dívka, koníka nic nerozhodí, má zkušenosti ze závodů a je velmi spolehlivý a milý. Umí dovnitř plec, překrok, piruety atd., na svůj věk toho umí opravdu hodně, je velmi chápavý. Prozatím zůstane v tréninku  v drezurní stáji "de Ruiter" v Holandsku. Majitelka stáje ho bude trénovat a připraví ho pro vyšší práci.

be-impressed-04.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

8.4.2011 - Esprit Royal už je k mání pro plemenitbu, počínaje letošní sezónou. Máte-li zájem o připuštění Vaší klisny tímto hřebcem, neváhejte mě kontaktovat.

8.4.2011 - Naše Totilátko dostalo už dospělácké jméno - bude se jmenovat Gigolo. Má se k čile světu, roste do krásy a vesele skotačí ve výběhu. Fotogalerii naleznete v albu "Potomstvo - naše hříbátka".

toto_2.jpg